Telli Jõuluvana videotervitus

Nii mõnigi kiri on postkasti potsatanud aga erisooviga saada videotervitus Jõuluvanalt. Super idee, aga väga suure agaga!

Nimelt ei tea ettevõtted, mida nad tegelikult tahavad ja minu telefonikõne paneb neid kitsaskohtadega silmitsi seisma ja veidi õhku ahmima, sest kõige olulisem ei ole siin see, kui palju Jõuluvana maksab, vaid mida sa tegelikult videotervitusega teha tahad.

Ma saan aru, peas tundub videotervitus ideaalse lahendusena – eriti see visuaal – istub Jõuluvana, aurav kohvitass käes, kuusel põlevate küünalde lõhna on tuba täis ja räägib möödunud aastast, võtab kokku plussid ja miinused, tervitab nimeliselt, lehvitab lõpetuseks ja lund sajab taustal.. AGA!

  • Kellele on Jõuluvana videotervitus mõeldud?
  • Kas see on suunatud ainult töötajatele?
  • Kas video on mõeldud töötajate lastele?
  • Kas soovitakse videoga tänada olemasolevaid koostööpartnereid või suurkliente?
  • Kas saajaid on üks või mitu? Ehk kas filmime ühe universaalse klipi või personaliseerime?
  • Kas Jõuluvana peaks organiseerima kogu filmimise/monteerimise/saatmise või on teil produktsioon tellitud?
  • Kes kirjutab teksti mida Jõuluvana videos räägib? Jõuluvana võib muidugi puusalt ka panna, aga ma ei tea, kes on teie kliendid, koostööpartnerid ja lapsed, sisendit oleks ikka vaja..
  • Kas filmimine peaks toimima asutuse tühjades ruumides, et oleks see äratundmine koha osas või piisab ka lihtsast jõulutaustast? Hoopis imeline stuudio kus taamal sajab päriselt lund mitte ei lisa me seda hiljem mõne äpiga videole?
  • Mis on eelarve? Üks osa on jah, Jõuluvana tasu, kuid siis tulebki mõelda, et kas tellitakse filmimine eraldi, kas ja kui pikalt oleks vaja stuudiot, kes monteerib?

Niisama nurgas ei istu ja ei filmi

Ilmselt on asi minus, aga ma ei suuda teha sellist videot, et lendan kuhugi firmasse X sisse, viskan selga kostüümi ja ütlen paar lauset kuskile tegevjuhi telefoni. Kindlasti mängib oma osa ka ettevõtte mastaapsus. Mina leian, et LHV, Valio ja näiteks PlayTech ei saa omale lubada sellist “ah, ma siin kodus kuuse ees ütlen kaks rida” klippi, vaid neilt ka oodatakse profimat tulemust.

Olen nõus, et ei pea olema uhke kaameraga tehtud video, sest ka mobiilid filmivad hästi, kuid oluline on ikkagi lõpptulem. Et teha head asja on vaja näha ka natukene vaeva. Mina ütlen, et asjad peavad olema läbimõeldud.

Kui palju see maksab?

No ei saa ühe vitsaga lüüa, ei saa öelda, et 75 või 250 eurot. Kõik olenebki sellest, et kas filmime ühe klipi või mitu, kas oleme asukohas mis on teil olemas või tuleb see rentida, kas kasutame tegevjuhi telefoni või kedagi kes filmib, kas keegi saadab selle klipi edasi otse telefonist messengeri või on vaja luua sellele mingi kindel koht, kes selle kokku monteerib, kas üldse monteerib?

Jah, 75€ eest saab meie kodus kuuse ees filmitud klipi “Tere, armas Käbi pere, soovin teile kauneid jõule ja head vana aasta lõppu. Ho-ho-ho!” See ei ole vist päris see, mille Telia oma partneritele edasi saadaks.

Nii nagu muusik tuleb laulma, pole vahet kas tellid temalt kallimale akna all laulmiseks kaks pala või tellid sa ta tunniseks kontserdiks jõulupeole, täpselt nii nagu tuleb näitleja lavale, olenemata sellest, kas tal on öelda etenduses lause või teeb ta monotükki – peab ta võtma aja, tulema kohale, ette valmistama end, riietuseks, grimmiks – tegema oma asja ära – end kokku pakkima ja lahkuma. See kõik võtab aega ja nagu ma ütlesin, pole sealjuures vahet, kas mind ootab ees üks laps ja üks klipi filmimine või ootab mind terve korruse jagu töötajaid ja kaheksa erineva klipi filmimine, on mul mingi hind, alla mille ma nö välja ei tule. Jah, see võib tunduda esmapilgul kallis, aga ma ei olegi kolmeurone CoffeIni cappuccino, mida kõik endale lubada saavad. Ma olen nagu kohvimaailma Kopi Luwak.

Kui sul siiski on soov klippi teha ja tahad täpsustavaid küsimusi küsida, siis võid julgelt mulle helistada/kirjutada.