Korduma kippuvad küsimused

Jõuluvanal jookseb juba kümnes talv staaži ja kui oleme teile emaili teel vastanud, et olete kirjas, siis kirjas te olete, ärge muretsege. Firmapidude puhul helistab Jõuluvana teile ise üle (hiljemalt peo toimumise hommikul), et kõik detailid täpsustada. Jõuluvana tuleb peole eelnevalt 15-30 minutit varem kohale. Aga toome siin ära enamlevinud mured, seda eriti kodutellimuste puhul.

Broneerisin jõuluvana, kas kõik on korras?

Kui me oleme teile vastanud, et olete kirjas, on kõik plaanipärane, st olete meil kirjas, teie kellaajasoov on kenasti juures ja täpne marsruut saab paika paar päeva enne, mil anname teile, sama kanali kaudu kust broneerisite, teada täpsema saabumisaja. Lisaks saadame teile väikese meelespea.

Kuidas jõuluvana kingitused kätte saab?

Üldiselt helistame me paar päeva enne tulekut ette ja täpsustame kõik detailid, aga…

PS! Kui teil on palju kinke, siis arvestage, et Jõuluvana peab ka teiste laste juurde jõudma, pange Jõuluvanale valmis iga inimese jaoks kink või kaks ja teised näiteks kuuse alla/kotti, et ise hiljem jagada.

Kodupidudel on variante tavaliselt kolm:

1) kingitused (mis on pakitud ja loetavate nimesiltidega) ootavad Jõuluvana kuskil räästa all/garaažis/koridoris

2) kingitused (mis on pakitud ja loetavate nimesiltidega) ootavad Jõuluvana maja ees/hoovis pargitud auto avatud ustega pagasnikus

3) kingitused on juba kuuse all ja mõni abiline tuleb toas appi, et iga inimene saaks kätte vähemalt ühe paki, ülejäänud saate hiljem ise jagada

Firmapidudel on kingitused tavaliselt ootamas Jõuluvana riietusruumis, kus ta saab need enda kotti laduda.

PS! Firmad, kui teil on üle 30 lapse, palun ärge tehke nimelisi kingitusi, eriti kui kommipakid on samad. Tekib olukord kus „Anu, palun tule kingi järele..“ Aga Anu on pissile läinud, või Anu saab paki, aga Anu õde Kati peab ootama viimasena kotist enda nimelist pakki.

PPS! Olge kindlad, et pakke jagub kõigile kohal olijatele! Kuigi tegemist on ilmselgelt inimliku eksitusega, siis laste silmis on süüdlaseks Jõuluvana, sest tema ju toob kinke.

Kas Jõuluvana helistab enne tulekut ette?

Kuna te teate umbes saabumisaega, palun hoidke telefon lähedal ja hääle peal. Jõuluvana autojuht helistab tõesti ette kui hakkab jõudma. Jõuluvana kontakt sel õhtul on 55 932 765, helistage vaid äärmisel vajadusel ja öelge oma aadress, kust te helistate ja selgitage, milles mure. Üldiselt.. kui Jõuluvana pole veel jõudnud, on ta teel 🙂 Paljuski sõltub alati ilmast, mida kunagi ette ei oska ennustada. Aga ta tuleb, ta ei jäta tulemata!

Kas võime lastega akna peal oodata?

Parem oleks kui ei ootaks, meie Jõuluvana tuleb siiski autoga, mitte saaniga ja kui ta peab veel kingitusi kuskilt haarama, siis on see kentsakas kui lapsed teda ümber maja askeldamas näevad. Ei tasuks nende jõulumaagiat rikkuda.

Jõuluvana kuuse alla, kamina kõrvale

PALUN ÄRGE SUUNAKE JÕULUVANA ISTUMA KÜTTEKEHADE LÄHEDUSSE. See on ilus vaatepilt küll kui Jõuluvana on kamina ees, aga tal on väga-väga-väga-väga-VÄGA palav! Temperatuur kostüümi sees võib tõusta kuni 70 kraadini. Ja keegi ei taha jõuluõhtul hautatud Jõuluvana 🙂

Meil on lemmikloomad

Palun pange oma nunnud kutsud-kiisud aegsasti kinni, et nad Jõuluvana ei kimbutaks, kuuesabast ei sikutaks, kingikotti ei pureks ja varba peale ei pissiks.

Meil on vastsündinu

Väga armas. Palju õnne! Saame aru, et see on erakordne sündmus teie jaoks, aga palume siinkohal teie mõistvat suhtumist. Ärge pange pahaks, tema koht ei ole Jõuluvana süles. Kui soovite oma beebi esimesi jõule jäädvustada, palun võtke laps enda sülle ja istuge ise Jõuluvana põlvele, aga beebit ärge otse Jõuluvanale sülle andke. Vältimaks piimakrookse kuuesabal 🙂

Jõuluvana „käsutab“

Palun jälgige Jõuluvana juhiseid, ta teeb seda teadlikult. Näiteks suunab oma jutuga teid kuskile, midagi tegema, mis on sel hetkel talle teie endi huvides vajalik. Kas tal on liiga palav, natuke vaja aega võita või näeb ta midagi mis võib segada kingituste jagamise protsessi.

Luuletused/laulud

Palun lugege ka enda maja täiskasvanutele sõnad peale, et Jõuluvanale võiks midagi esitada, kui talle on pakk ette nähtud. Kõige piinlikum on see, kui Jõuluvana pinnib ja pinnib ja midagi ei tule. See ei ole heaks eeskujuks ka lastele. Suured küll sunnivad lapsi luuletusi pähe õppima, kuid ise nad seda teha ei armasta. See aga jätab lastele mulje, et kui emme-issi kergelt pääsesid, siis miks peaks mina midagi tegema. Võtke ja lugege kasvõi telefonist maha. Hunniku luuletusi leiab näiteks siit.

PS! Ärge üle pingutage. Kui igal lapsel on luuletus, siis on hästi, aja kokkuhoiu mõttes ei ole vaja, et vanaema loeks koos iga lapselapsega luuletuse ja isa laulaks iga lapsega eraldi laulu, võite vabalt teha ka ühis lugemise-laulmise, sest teised lapsed ootavad ka Jõuluvana. Samuti tasub Jõuluvana kuulata, kui ta palub mitmel pereliikmel korraga ette tulla. See on vajalik nii ajalises mõttes, kuid kindlasti lõbus elamus kõikidele külalistele.

Tasumine

Kodupeod: Kõige parem oleks kui annaksite Jõuluvanale üle ümbriku kus sees on raha ja peal on tellija nimi ja/või aadress. Laste juuresolekul andes saate öelda, et kogemata sattus üks kiri teie postkasti. Vabalt võite lasta ka lastel varem joonistada/kirjutada Jõuluvanale ja koos rahaga ümbrikku pista. Soovi korral saab tasuda ka arvega, andke oma soovist märku.

Firmapeod: Tasuda saab arvega, arveid esitame detsembris.

Pildistamine ja filmimine

Pildistage ja filmige palju kulub, aga näidake meile ka. Instagramis võite meid tagida @marimell.eu, Facebookis @TelliJõuluvanaTallinnas

Tagasiside

Me oleks väga tänulikud kui te võtaksite pärast pühi mõne hetke, et paari lausega külaskäiku kirjeldada. Kas oli tore? Mis meelde jäi? Kas nalja sai? Kuidas lapsed suhtusid? Kas jutt oli sorav ja etteaste mõnus?

Kohtumiseni!
Jõuluvana Meelis